Windows Kayıt Defterini Silerek Bilgisayarınızı Hızlandırın

BilgisayarBilgisayarınız aldığınız ilk günkü kadar hızlı değil mi ? Sürekli ısınıp donmalar mı yaşıyorsunuz. Bunun çözümü elbette formattır fakat bilgisayarınıza format atmak istemiyorsanız bu yöntem size göre.

Windows kayıt defterinizi temizlemeniz, hataları düzeltmeniz için birçok program oluşturulmuştur. Bu programlara kayıt defteri programları denilir.

Bu programların birçoğu ücretli birçoğu ise ücretsiz/free olarak dağıtılmaktadır. Elbette ücretli olanları daha kaliteli bir şekilde işlerini yapabilmektelerdir.

Sizlere bu programların arasından ücretli ama deneme lisansı veren Ashampoo Registry Cleaner ‘ı önerebilirim. Hem diğerlerinden farklı olarak Türkçe dil desteği bulunmaktadır hemde işini iyi yapan bir programdır.

Bu program sayesinde bilgisayarınız ilk aldığınız günkü kadar olmasada daha hızlı bir şekilde çalışabilecektir.

Yinede bu yetmez derseniz format atmak en iyisidir. Unutmayın format kesin çözümdür. Kayıt defteri programlarını birçok program sitesinden kolayca bulabilirsiniz.

Dilerseniz ” Denetim Masasını Denetleyin Bilgisayarınız Hızlansın ” adlı makalemizide inceleyebilirsiniz veya ” Program Kullanmadan Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemleri ” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Comments
  1. BilişimEğitimMerkezi |

Bir Cevap Yazın