Windows 8.1 Ön Satışta

Windows 8

Microsoft en son işletim sistemi bulunan Windows 8 özgü hazırladığı görkemli güncelleme paketini ön satışa sundu. 18 Ekimde piyasaya sürülecek olan güncel Windows 8.1’i DVD’si ile beraber almak isteyenler sebebiyle düzenlenen ön satışlarda herhangi 1 indirim söz konusu değil.

Microsoft ‘un uzun süredir geliştirdiği ve de test ettiği güncel işletim sistemi sürümünde göze çarpan çok önemli değişkenlik olarak,  Windows 8 ile birlikte ortadan kaybolan başlat butonunun geri dönüşü oldu.

Çoğu kullanıcının Windows 8 ‘i yükledikten bir süre sonra alıştıkları başlat butonunu görememeleri üzerine tepki göstermişleri. Microsoft kullanıcılarının şikayetlerini önemsedi ve Windows 8 için hazırlanan büyük güncellemede başlat butonunu geri getirmekte.

Bu durumun yanısıra yeni masaüstü düzenleme ayarları ve de birkaç güncel uygulama mevcut. Güncel uygulamar içerisinde hesap makinesi ile ses kaydedici yer alıyor. Ayrıca SkyDrive ile İnternet Explorer 11 ‘de güncellenen programlar içerisinde.

Windows 8 kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde indirebileceği güncel sürüm Windows 8.1’i, Windows 8’den evvelki sürüm işletim sistemine sahip kullanıcılar 8.1 kullanmak sebebiyle ücret ödemeleri gerekmektedir.

Windows 7 kullanıcıları, Windows 8.1’i direkt bir şekilde yükleyebilirken, Windows Vista, XP ya da önceki Windows sürümlerine sahip bulunan kullanıcılar ilk olarak Windows 8’i yüklemek zorundalar.

Windows 8 yüklendikten daha sonra ücretsiz olarak 8.1 güncellemesini yapabilirler. Windows 8.1 ‘den faydalanmak isteyen kullanıcılar normal versiyonu için 119 $ karşılığında sahip olabilirler. Windows 8.1 Professional kullanmak isteyen kullanıcılar ise 199 $ ödeyerek satın alabilirler.

Comments
  1. CIO.com |
  2. Aidan Finn |
  3. Company |

Bir Cevap Yazın