Notepad ++

NotePad ++ Programı

Merhaba arkadaşlar, kodlar ile haşır-neşir olan arkadaşlarımız için yeni olmasada bilmeyenler olabileceğinden notepad++ programı hakkında bilgi vereyim dedim.

Malumunuz biraz geri kafalıyım. Bu işe ilk başladığımda 2007-2008 yıllarında microsoft frontpage kullanmaktaydım. İnsanlar malum alışkanlıklarını öyle bir çırpıda değiştiremiyorlar.

Değişen süre zarfında bilgisayar değiştire-değiştire, yahut attığım formatlar sebebiyle microsoft frontpageyi kaybettim. Zaten önceki kullandığım temalar için gerekte olmuyordu. Giriyordum wp-admin paneline, görünüm-düzenleyici ve kod değiştirdinmi bitti.

Yeni temamız ile birlikte Microsoft Frontpage ‘ye tekrar ihtiyaç duydum fakat bu sefer webmasterların birbirine önerdiği notepad ++ (notepad plus plus) ‘u denemeye karar verdim.

Microsoft Frontpage ‘den tek eksiği frontpage ‘de yaptığımız değişikleri “önizle” alanından görebiliyorduk. Fakat bu programda ise kod yazmak daha eğlenceli bir hal almış durumda.

Bu yüzden sizlerede notepad ++ programını öneririm. Hemen indirmek isterseniz ;

indir

Yukarıdaki “indir” logosuna tıkladığınızda resmi web sitesine yönlendirileceksiniz. Sol altta bulunan “ Download ” butonuna tıkladığınızda ise en güncel sürümü bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Ayrıca eski sürümleride görüntüleyip dilediğiniz sürümleri indirebileceksiniz.

Comments
  1. Görkem Bayram |

Bir Cevap Yazın