Ukash Kart Alternatif Ödeme Sistemi

ukashGelişen internet teknolojisi tabletler, akıllı telefonlar mini bilgisayarlar derken hayatımızın her noktasında evimizdeki televizyona kadar giren internet artık olmazsa olmazlardan biri haline gelmiştir. Hal böyle olunca bu durumu fırsata dönüştürmek pek çoğumuzun aklından geçen bir durumdur. Büyük işletmeler son yıllardaki satışlarının birçoğunu sanal internet sitelerinden gerçekleştirmektedirler. Buda demek oluyor ki internet aslında bakıldığında oldukça büyük bir Pazar ve her geçen gün bu Pazara yeni müşteriler gelmektedir.

Elektronik ticaretin var olabilmesi için gereken öncelik ödeme metotlarıdır. İyi bir ödeme sistemi olan siteye müşteriler kolaylıkla ödeme yapıp ürünlerini teslim almalıdır. Kredi kartı kullanımının oldukça yaygın olduğu ülkemizde birçok sitede sanal pos kullanılmaktadır. Ama güvenlik sebeplerinden dolayı medyadaki kart kopyalama haberleri üzerine birçok bilinçli kullanıcı kart kullanımı yerine başka güvenilir ödeme araçlarını takip etmeye başlamıştır.

Amerika’da üretilen bir ödeme sistemi olan ukash kullanıcılarına 19 haneli bir pin kodu vererek ödeme yapmasına imkân sağlamaktadır. Dünyada özellikle 2011 yılından sonra oldukça önem kazanan ödeme metotları her gün yeni kullanıcıların katılması ile piyasada rekabete sebebiyet vermiştir. Bitcoin, paypal,neteller gibi sistemler komisyon oranları güvenilirliği ve şikayetlerin oluşması ayrıca sistemlerin zor kullanılır olması anlaşılırlığının kolay olmaması insanları başka ödeme yöntemlerine geçişe sebebiyet vermiştir.

Ukash kullanımı kolay olması ve temin etmesi basit olması sebebiyle son zamanların en popüler alternatif ödeme sistemi haline gelmiştir. Şuanda birçok giyim, aksesuar ve ayakkabı satış sitesi ödeme sistemleri arasında ukash kartı kullanmaktadır. Yapısı itibari ile bu kart € ( Euro ) olarak satışı yapıldığından dolayı Türk, Yabancı fark etmez tüm sitelerde kolaylıkla geçmektedir. Ülkemizde oldukça fazla satışı yapılan bu kodu elimizden geldiği kadar kurumsal sitelerden almaya özen göstermeliyiz. Çünkü bu şuan kod olarak satışı yapıldığından dolayı piyasadaki sahte kodları alabilirsiniz buda sizi mağdur eder. Bu yüzden böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için kurumsal siteleri tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın