Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır ?

Bitcoin Nedir ?Merhaba arkadaşlar öncelikle daha önceden Bitcoin Nedir ? isimli makalemde ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatmıştım. Dilerseniz ilk olarak onu inceleyin ve daha sonra bu makaleye başlayın.

Sanal dünyada her geçen gün farklı terimler ve kavramlar hayatımıza giriyor. Şimdilerde bu kavramlardan biri olarak adını sıkça duyduğumuz “Bitcoin” birçok kişinin ilgisini çekiyor ve hakkında sorulanlar çok fazla. Bu yüzden bu konuda biraz bilgi vermek istiyoruz.

Bitcoin sanal bir para birimidir. Bu para birimi sayesinde dünyanın bir ucundaki bir tanıdığınıza kolaylıkla ödeme yapabiliyorsunuz. Bitcoin çalışma sistemi tek bir merkezi kuruluşa ihtiyaç duymadan noktadan noktaya dağıtımlı bir ağ üzerinde yürüyor. Para üretimi ve transfer işlemleri bu ağ üzerinden yapılmakta. Bitcoin aynı zamanda bu ağ sisteminin de ismidir. Sistemdeki ağ size üçüncü bir şahıs veya kuruluşa ihtiyaç duymadan para yollama imkânı sunduğundan işlemler hayli hızlı ilerliyor.

Bunun dışında Bitcoin kazanılan değil üretilen bir para birimi. İlk kez duyanların kulağına gülünç hatta hayal ürünü olarak gelebilir ama kesinlikle gerçek. Üstelik bu parayı internete erişimi olan herkes üretebilir. Üretim bizzat bilgisayarınızın işlemcisinden veya ekran kartından yapılıyor. Fakat işin uzmanlarının tavsiyesine göre en iyi üretim ekran kartından sağlanıyor.

Bu yüzden ekran kartınız ne kadar güçlüyse Bitcoin üretiminiz o kadar verimli olacak. Öncelikle bir Bitcoin cüzdan hesabı oluşturuyorsunuz. Bu şekilde kazandığınız Bitcoin’leri hesabınıza kaydedip takibini yapabilirsiniz. Üye olduğunuz site tarafından size bazı programlar önerilir. Bunlardan birini de bilgisayarınıza indirmeniz gerek. Örneğin ekran kartını güncellemenizi gerektirecek programlar hayli önemli.

Cüzdanınızı edinip gereken programları indirdikten sonra karşınıza gelen reklamları tıklayarak anketleri doldurarak çekilişlere katılarak veya sadece oyun oynayarak Bitcoin’lerinizi üretebiliyorsunuz. Yani yaptığınız birçok eylem Bitcoin parasına dönüşerek size getiri sağlıyor. Zaten bilgisayarlarımızın gün içerisinde onlarda saat açık kaldığını düşünürsek denemeye değer bir yöntem.

No Responses

Bir Cevap Yazın