Bankalar Hakkında Bilgi Sitesi : BankaBilgi.ORG

Türkiye ‘de çok sayıda banka ve finans sektörü üzerine internet sitesi bulunmaktadır. Geliştirdiğimiz bir proje ile onlardan daha güçlü özelliklere sahip bir site oluşturduk. Site Bankalar Hakkında Bilgi sloganı ile başlamış olup ilk işi ise bankaları detaylı olarak inceleyip haklarında bilgiler sunmaktır.

Sonrasında ise bankaların kredi kartı ve kredi gibi ürünleri incelenilerek ziyaretçilere sunuluyor ve böylece ziyaretçi hem banka hakkında bilgiler alıp hem bankanın ürünlerini görüntüleyebiliyor.

Sitenin temelinde anlatımlar görseller ile desteklenerek sadece ziyaretçi gelsin gelirime bakayım anlayışı ile değil ziyaretçi gelip istediği her bilgiye ulaşsın anlayışı benimsenmiştir.

Buna bir örnek olarak ise Kredi Notu Sorgulama makalesini gösterebiliriz. Makaleye girdiğiniz zaman göreceğiniz üzere bütün alternatif yöntemler resimli ve detaylı olarak anlatılmıştır. Sitenin genel prensibleri hep bu yönde olduğu için 2 satır yazıp bırakmak yerine detaylı anlatım yapmayı ve ziyaretçi odaklı makale başlıkları atmak daha uygun görülmüştür.

Sitenin vermiş olduğu hizmetleri kategorisel olarak maddeler halinde kısaca anlatalım. Böylece siteyi daha iyi tanımış olursunuz.

Bankalar Hakkında Bilgi Sitesi

  1. Bankalar Hakkında Bilgi : Bu bölüm kendi içerisinde gruplara ayrılarak bankaları türüne göre yani Kamu Sermayeli ve Özel Sermayeli gibi ayırıp öyle incelemektedir. Ziyaretçilere rehber teşkil etmesi için Türkiye  ‘deki Bankalar Listesi isimli makale yayımlanmış ve bütün bankalar uzmanlı kalanı ve konularına göre detaylı bir şekilde listelenmiştir. Ayrıca bankaları inceler iken ziyaretçilerin arayabileceği kelimeleri etiket olarak girilmiştir. Örnek olarak Akbank Kimin etiketini verebiliriz.
  2. Kredi Kartı Başvurusu : Bu bölümde ise bankaların en popüler ürünü olan kredi kartları incelenmektedir. Ayrıca bankalara göre ayırmalar yapılmaktadır.
  3. Kredi Başvurusu : Bu bölümde bankaların bir diğer popüler ürünü krediler detaylı olarak incelenmektedir.
  4. Kredi Notu : İnsanların kafasını her daim kurcalayan kredi notu meselesi bu bölümde detaylı olarak anlatılmaktadır. Notunuzu nasıl öğreneceğiniz, yükselteceğiniz ve daha bir sürü detaylı bilgiyi içermektedir.
  5. İnternetten Para Kazanma : Bu bölümde evinizde internet üzerinden nasıl para kazanabileceğiniz örnekleri ile beraber anlatılmaktadır.

Sitenin genel olarak hizmet verdiği 5 bölüm bulunuyor. Sizin hangisine ihtiyacınız varsa oradan başlayıp Banka Bilgi sitesinden ücretsiz sunduğu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın