Banka Şubesi Artık Cepte!

Bugünlerde bankacılık sektöründe bir hayli hareketli günler yaşanıyor. Dijital kanalların sürekli olarak gelişmesi ve yaygınlaşması sürecinden nasibini alan bankalar birer birer dijital bankacılığa adım atıyor. Özellikle genç nüfusun yoğun olarak interneti kullanıyor olması Türkeye’nin de bu teknolojik gelişim çarkına dahil olmasını kolaylaştırdı.

Şubeden işlem yapmak yerine, oturduğumuz yerden bankayı bir tıkla ayağımıza getirmemizi kolaylaştıran bu yeni nesil bankacılıkta karşılıklı bir memnuniyet söz konusu. Bir yandan bankalar yeni şube açma ve şube masrafları yüklenme mecburiyetinden kurtulurken, diğer yanda müşteriler tüm bankacılık işlemlerini masrafsız olarak çok daha hızlı bir şekilde halletme imkanını yakalıyor.

Dijital bankacılığa geçiş yapan bankaların öncelikle teknolojik altyapısını sağlamlaştırması ve mobil uygulamalarında hıza, verimliliğe, kolay ulaşılabilirliğe, işlevselliğe ve tasarım detaylarına önem vermesi gerekmektedir.  Şüphesiz bu saydığımız kriterlerin yanında dijital bankacılık piyasasında müşterilerine özel düzenledikleri kampanyalar da çok önemli.

Bir iki banka ile bir pazar haline gelen dijital bankacılık sektörünün nimetleri diğer bankalar tarafından da fark edilince bankalar arası rekabet arttı ve buna bağlı olarak biz müşteriler için alternatifler türedi.

Sanırım bu furyada henüz 5 ay önce CEPTETEB’in hem kendi müşterilerine hem de potansiyel müşteri adaylarına tanıtımını yapan Türk Ekonomi Bankası en dikkat çeken isimlerden biri. 5 ay pazarda varlığını göstermek için her ne kadar kısa bir zaman olarak sayılsa da CEPTETEB için aşağıdaki tabloda gördüğümüz hedefleri tutturmak için yeterli bir süre olmuş.

Banka Şubesi Artık Cepte!

Önümüzdeki günlerde pek çok bankanın dijital bankacılığa adım atacağı bir gerçek. Ancak en başında da değimiz gibi asıl aslan payını altyapısıyla, güvenliğiyle, verimliliğiyle ve tasarımıyla müşteri memnuniyetini maksimuma taşıyabilen banka kapacaktır.

Bir Cevap Yazın