FinansBank.Enpara.Com Android Uygulaması İnceleme

FinansBank Enpara.COM LogoMerhaba arkadaşlar, ilk çıktığı günlerden buyana Finansbank.Enpara.Com ‘u kullanmaktayım. Hatta çok memnun olduğum için yakınımdaki 3 kişiyede hesap açtırdım. Bankaya olan güvencim android uygulamasında da yıkılmadı. Banka diğer bankaların android uygulamalarından çok farklı. Müşterisini yormayan bir uygulama geliştirmiş.

Ben şahsen diğer bankaların uygulamalarına girmeye üşeniyorum. İşte müşteri numarasını gir, bilmem ne falan derken insanı yoruyor. Fakat bu uygulama farklı.

Sizlere daha iyi anlatabilmek için General Mobile Discovery cihazımdan girip ekran görüntüleri alarak paylaşmaya karar verdim. Uygulamanın girişinden çıkışına kadar tüm işlemleri ekran görüntüleri ile anlatacağım.

Öncelikle bankada hesabı olupta telefonunda uygulaması olmayanlar : https://play.google.com/store/apps/details?id=finansbank.enpara adresten telefonlarına indirebilirler veya google play ‘a cepten girip “enpara” aramasını yapabilirler.

FinansBank Enpara Android Uygulaması

Yukarıda galeri yaptığım 3 tane ekran görüntüsü vardır. Ekran görüntülerini incelediğinizde ilk kez girdikten sonra eğer hesabın özetinin şifresiz görüntülenmesini istiyorsanız bu mümkün. Fakat işlem yapmak istediğinizde şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

İlk girişinizde göreceğiniz üzere müşteri numaramı kaydet seçeneğide mevcuttur. Benim gibi 3-5 banka kullanıcısı için iyi bir çözüm hepsini ezberlemeniz biraz zaman alabilir.

Diğer bankalarda yapıyor ama telefonuna gelen şifreyi otomatik olarak eklemektedir. Bu özellikte iyi düşünülmüştür.

Galerideki ilk fotoğrafa tıkladığınızda ” Bu ekranı şifre girmeden göster ” seçeneği mevcut. Ona tıkladığınızda internet şubesi giriş şifrenizi girip onaylatmanız gerekmektedir. Onaylattığınızda ekran şifresiz olarak girmek istediğiniz her zaman gözükmektedir.

Böylece internet üzerinden aktif ticaret yapanlar hesaba para geldimi acaba diye şifre girmek uğraşmak zorunda değiller. Tek dokunuş ile paranın gelip gelmediğini görebilirler.

Alakalı diğer makalelerimde dikkatinizi çekebilir ;

No Responses

Bir Cevap Yazın