En Dayanıklı Telefon Bataryaları Hangileridir?

Sony Xperia X10Android telefonlar herkesin yaşamının bir parçası olmuştur. Telefon android sistemle insanlar için iki katı değer kazanmıştır. Bilgisayar ile yapmış olduğumuz tüm işlemler artık telefonlar üzerinden de yapılır hale geldi.

Bu durum android telefon kullanıcılarını olumlu yönde etkileyip kullanıcılarını artırmıştır. Tabi bir çok uygulama takibi telefonlardan yapılınca telefonun şarj tutma süresi de azalmaktadır.

Yetkililer bu konuyu detaylı bir şekilde inceleyip telefonlarla ilgili şarj sürelerini kıyaslamışlardır. Samsung Galaxy S4 telefonu son çıkan telefonlar arasındandır. Şarj konusu dikkate alınarak telefon üzerinde ki çalışmalar bu yönde yapılmıştır ve 1051dk şarj tutabildiği belirlenmiştir. apple iphoneSamsung Galaxy S4’ü şarj tutma süresi ile HTC One takip etmektedir. HTC One’nın şarj tutma süresi yaklaşık 771 dakikadır. Yine Samsung S serisinden Samsung Galaxy S4 Mini serisi şarj tutma süresi ile ilk sıralardadır.

HTC Desire Akıllı Cep TelefonuTelefonun şarj süresi 746 dakika olarak listede yerini almaktadır. Tabi en iyi şarj tutan bataryalı telefonlardan bir diğeri de iPhone 5S’dir.

Bu telefonun da şarj tutma süresi 651 dakika olarak belirlenmiştir. BlackBerry Z10’da bataryası kuvvetli telefonlar arasındadır. BlackBerry Z10’nun şarj tuta süresi ise 660 dakikadır. Yine bir HTC telefonu olan HTC One Mini’de en dayanıklı bataryalı telefon olarar 592 dakika ile listede yerini almıştır.

Burada açıkladığımız telefonlar dışında bir çok telefonda bu listede yer almaktadır. Apple iPhone 5C, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy S4 Mini gibi telefonlar da dayanıklı bataryalara sahiptirler.

Bir Cevap Yazın